W środę nadal będą możliwe lokalne burze i silny też wiatr ! – prognoza 31 stycznia

W ciągu kolejnej doby nad obszarem kraju na nowo pogodę kształtować będzie niż znad Morza Północnego oraz już napływać też zacznie chłodne i wilgotne powietrze od południowego – zachodu Europy. W zamian tego pojawią się między innymi przelotne opady mieszane lub też deszcz i również niewykluczone burze z silnym wiatrem.

 

 

Natomiast w ciągu nocy na ogół będzie pochmurno i z większymi przejaśnieniami. Dodatkowo nadal też występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, które powodować mogą gołoledź. Temperatura powietrza wyniesie od -1 do +2 stopni. Wiatr na ogół umiarkowany i dość silny z zachodu i od północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne powoli będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i też wieczorem na ogół pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie w całym kraju. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone mogą być między innymi lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +2/5 na wschodzie oraz w Centrum Polski do +6/7 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju i nad morzem. Wiatr będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i zmienny z przewagą od południa i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Dodaj komentarz