We wtorek wiatr da o sobie znać z opadami mieszanymi ! – prognoza na 30 stycznia

Z upływem kolejnej doby obszar Polski nadal znajdować będzie się pod wpływem niżu znad Krajów Nadbałtyckich oraz też między innymi pod znakiem frontu atmosferycznego, który na nowo przyniesie ze sobą opady mieszane a także silny wiatr i być może lokalne burze.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju będzie na ogół pochmurno i z przejaśnieniami. W dodatku w wielu miejscach przechodzić nadal będą przelotne opady deszczu oraz i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -1 do +3 stopni. Wiatr również silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne powoli zacznie już rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i wieczorem na ogół pojawi się zachmurzenie umiarkowane i duże z większymi przejaśnieniami. Dodatkowo w wielu miejscach nadal występować będą przelotne opady mieszane lub deszcz oraz niewykluczone mogą być też pojedyncze lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +5 do +8 stopni. Wiatr nadal silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Dodaj komentarz