W niedziele zacznie wiać silny wiatr i możliwe będą Burze ! – prognoza na 28 stycznia

W ciągu najbliższej doby nad obszarem kraju nadal pogodę będzie kształtować niż znad południowej Skandynawii i też znad Bałtyku. Dodatkowo od zachodu nasunie się kolejny front atmosferyczny, który na nowo przyniesie ze sobą opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz niewykluczone między innymi lokalne burze i silny wiatr.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku przeważnie będzie pochmurno oraz pojawią się też przejaśnienia i między innymi przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura powietrza wyniesie od 0 do +4 stopni. Wiatr będzie dość silny i miejscami porywisty z południowego – zachodu i zmienny z przewagą od zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne na nowo będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i wieczorem na ogół pojawi się zachmurzenie duże i umiarkowane z większymi przejaśnieniami. Dodatkowo w wielu miejscach pojawią się przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem oraz niewykluczone będą między innymi lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +3/6 na wschodzie oraz w Centrum i na południu do +7/8 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie dość silny i porywisty z kierunków przeważnie zachodnich oraz miejscami może być zmienny z przewagą od południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Dodaj komentarz