Weekend przyniesie przejaśnienia i opady mieszane ! – prognoza na 27 stycznia

Od dłuższego czasu obszar kraju jest i nadal będzie też pod wpływem układów niżowych znad północnej części Skandynawii i frontów atmosferycznych, które na nowo przyniosą ze sobą przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem oraz stopniowo nasilający się wiatr od zachodu.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na ogół pojawi się zachmurzenie duże i umiarkowane z przejaśnieniami. Dodatkowo nadal w wielu miejscach występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz liczne mgły. Jedynie bez opadów będzie we wschodniej i południowej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -2 do +3 stopni. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany z zachodu i zmienny z przewagą od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i wieczorem na ogół będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami oraz też pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Jedynie początkowo dość pogodnie i bez opadów do wieczora powinno być na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +1 do +6 stopni. Wiatr zachodni i zmienny z przewagą z południowego – zachodu i od północnego – zachodu oraz będzie też słaby i umiarkowany a pod wieczór również stopniowo nasilający się i w porywach dochodzący do 70-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Dodaj komentarz