W piątek popada deszcz i deszcz ze śniegiem ! – prognoza na 26 stycznia

Z upływem kolejnej doby obszar Polski nadal będzie pod wpływem niżu znad północnej Skandynawii oraz między innymi też pod znakiem frontu atmosferycznego, który przyniesie na nowo opady mieszane i deszcz. W dodatku w wielu miejscach rozwijać zaczną się mgły i zamglenia.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku przeważnie będzie pochmurno oraz pojawią się też przejaśnienia bez opadów. Jedynie przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem nadal utrzymywać będzie się częściowo na zachodzie i w północnej części Polski. W dodatku na nowo rozwijać mogą się gęste mgły lub zamglenia, które miejscami będą osadzać szadź i ograniczą widoczność do 200 metrów lub poniżej oraz na północnym – zachodzie Polski i nad morzem niewykluczone mogą być też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od -4 do +3 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa i zmienny z przewagą od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo jeszcze będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i też wieczorem w całym kraju przeważać na ogół będzie duże i całkowite zachmurzenie bez opadów. Jedynie przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem pojawi się na zachodzie oraz częściowo na obszarze północnej i południowej Polski. Dodatkowo w wielu miejscach będą rozwijać się mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od 0/+3 na północnym – wschodzie w Centrum i na wschodzie do +4/6 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny z południa i ze zmiennych też kierunków z przewagą od południowego – zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Dodaj komentarz