Nadal utrzymywać będą się gęste mgły i deszcz ! – prognoza na 25 stycznia

Od dłuższego czasu na pogodę w kraju wyraźnie oddziaływać będzie niż znad Morza Norweskiego i też znad północnej części Skandynawii. W dodatku początkowo jeszcze do piątku napływać między innymi będzie dość ciepłe oraz i też wilgotne powietrze od południowego – zachodu Europy oraz nadal występować będą opady deszczu lub liczne mgły.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na ogół będzie pochmurno i z większymi przejaśnieniami oraz występować będą liczne dość gęste mgły, które też ograniczą widoczność do 200 metrów. W dodatku pojawią się między innymi przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Jedynie bez opadów będzie na zachodzie oraz częściowo w Centralnej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -1 do +5 stopni. Wiatr nadal będzie dość silny i porywisty z południa oraz wiejący też z południowego – zachodu i ze zmiennych miejscami kierunków. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i na ogół wieczorem przeważnie pojawi się zachmurzenie duże i umiarkowane z większymi przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem miejscami mogą wystąpić na zachodzie oraz w północnej i częściowo w środkowej też Polsce. Dodatkowo na nowo będą w wielu miejscach rozwijać się również liczne mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +2 do +8 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa i zmienny z przewagą od południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

Dodaj komentarz