Od środy zacznie się ocieplać i będzie wiał silny wiatr ! – prognoza na 24 stycznia

Z upływem kolejnej doby nad obszarem kraju na nowo pogodę zacznie kształtować niż znad Morza Norweskiego i w dodatku od południowego – zachodu będzie napływać znacznie cieplejsze oraz i też wilgotne powietrze. W zamian tego od zachodu nasunie się między innymi front atmosferyczny, który przyniesie intensywne opady deszczu lub też deszcz ze śniegiem i silny wiatr.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku przeważnie pojawi się zachmurzenie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. Dodatkowo w wielu miejscach występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Bez opadów jedynie początkowo będzie częściowo na północnym – wschodzie i we wschodniej części kraju. W zamian tego rozwijać na nowo mogą się też marznące mgły lub zamglenia, które osadzać będą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -8/-5 na północnym – wschodzie oraz w Centrum i na Lubelszczyźnie do -3/+3 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa oraz z południowego – zachodu i też wiejący z południowego – wschodu na obszarze Polski Centralnej. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i wieczorem na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz możliwe będą liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od 0/+1 stopnia na Podkarpaciu oraz we wschodniej części kraju do +2/8 stopni stopni termometry pokażą na przeważającym dużym obszarze Polski. Wiatr będzie silny i porywisty z południowego – zachodu i zmienny z południa. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Dodaj komentarz