We wtorek pojawią się rozpogodzenia i mgły ! – prognoza na 23 stycznia

W ciągu kolejnej doby Polska będzie na ogół pod wpływem wyżu znad wschodniej części Europy. Dzięki temu w wielu miejscach pojawią się rozpogodzenia oraz miejscami mogą rozwijać się liczne marznące mgły lub też zamglenia. 

 

 

W ciągu nocy przeważnie na dużym obszarze pojawi się zachmurzenie duże i umiarkowane z większymi przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie słabe przelotne opady śniegu mogą wystąpić na zachodzie oraz w południowej i we wschodniej części kraju. W dodatku między innymi niewykluczone będą liczne marznące mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od -13 do -2 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu oraz z południa i też miejscami może być zmienny z przewagą ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

 

Natomiast do południa oraz w ciągu dnia i też wieczorem przeważnie pojawi się zmienne oraz duże i małe zachmurzenie z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem i śniegu możliwe będą na zachodzie oraz na południu w Centrum i też na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -7/-1 stopnia na północnym – wschodzie oraz w Centrum i na Pomorzu Gdańskim do 0/+3 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południa i zmienny z przewagą z południowego – wschodu i od południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Dodaj komentarz