W piątek miejscami spadnie deszcz i mokry śnieg ! – prognoza na 5 stycznia

W ciągu najbliższej doby pogodę nad obszarem naszego kraju początkowo jeszcze będzie kształtować niż nad Morza Bałtyckiego i między innymi od zachodu nasunie się kolejny front atmosferyczny z opadami konwekcyjnymi lub też z komórkami burzowymi. 

 

 

Z kolei wieczorem oraz w ciągu nocy i o poranku przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Między innymi też występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz na zachodzie i północy kraju możliwe nadal mogą być lokalne burze. Temperatura wyniesie od 0 do +4 stopni. Wiatr nadal umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu i od południa oraz zmienny z przewagą od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 999 hPa.

 

 

Natomiast przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na ogół w całym kraju pojawi się również zachmurzenie duże i umiarkowane z przejaśnieniami. W dodatku też występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone mogą być lokalne burze. Temperatura wyniesie od +3/6 na północy oraz w Centrum i na wschodzie do +7/8 stopni termometry pokażą częściowo w zachodniej i południowej części kraju. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu i zmienny z przewagą z zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne powoli zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Dodaj komentarz