W czwartek miejscami popada i powieje silny wiatr ! – prognoza na 4 stycznia

Z upływem kolejnej doby obszar Polski nadal będzie pod wpływem niżu znad południowej Skandynawii i Bałtyku. W zamian tego będą też miejsca gdzie popada deszcz i deszcz ze śniegiem oraz lokalnie powieje silny wiatr. Natomiast od południowego – zachodu i zachodu Europy zacznie również napływać chłodne i wilgotne powietrze.

 

 

Natomiast wieczorem oraz w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W dodatku występować będą nadal przelotne opady mieszane oraz na zachodzie i południu niewykluczone będą lokalne burze. Temperatura wyniesie od +1 do +4 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu oraz od zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 984 hPa.

 

 

Z kolei do południa oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i na Wybrzeżu pojawi się zmienne i duże na ogół zachmurzenie z przejaśnieniami. Między innymi też występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz niewykluczone mogą być lokalne pojedyncze burze. Temperatura wyniesie od +3 do +7 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą z południa. Ciśnienie atmosferyczne powoli zacznie już rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 987 hPa.

Dodaj komentarz