W całym kraju pojawią się mgły i silny Wiatr ! – prognoza na 3 stycznia

Z upływem doby nad obszarem kraju na ogół pogodę w dalszym ciągu kształtować będzie niż znad Morza Północnego oraz i też między innymi front atmosferyczny, który od zachodu przyniesie deszcz lub deszcz ze śniegiem oraz również silny wiatr.

 

 

Nadchodząca noc przeważnie przyniesie zachmurzenie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz rozwijać będą się liczne mgły osadzające szadź. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym – wschodzie Polski. Temperatura wyniesie od 0 do +2 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu oraz wiejący też z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nieznacznie będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i na Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno i z większymi przejaśnieniami. Między innymi też pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura wyniesie od +1/3 na północnym – wschodzie oraz w Centrum i na wschodzie kraju do +4/7 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem. Wiatr będzie dość silny i porywisty z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Dodaj komentarz