We wtorek pojawią się przejaśnienia i opady deszczu ! – prognoza na 2 stycznia

Z upływem kolejnej doby obszar Polski nadal będzie pod wpływem niżu znad Skandynawii i też znad Morza Północnego. W dodatku z zachodu systematycznie zacznie już napływać chłodne i wilgotne powietrze oraz miejscami popada też deszcz i deszcz ze śniegiem.

 

 

Natomiast wieczorem oraz w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i na Wybrzeżu przeważnie pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Między innymi występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz na północy i Wybrzeżu niewykluczone są również lokalne pojedyncze burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów będzie na zachodzie i południowym – zachodzie kraju. Temperatura wyniesie od -2/0 na wschodzie oraz w Centrum i na północnym – wschodzie do +1/3 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski i nad morzem. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu oraz zmienny od południa. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju również pojawią się chmury i liczne przejaśnienia oraz mgły. Między innymi też w wielu miejscach występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki. Jedynie bez opadów będzie częściowo na południu oraz w Centrum i na północnym – wschodzie kraju. Temperatura wyniesie od +2/3 na Suwalszczyźnie oraz na wschodzie i południu do +4/6 stopni termometry pokażą na pozostałym dużym obszarze Polski. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą od południa. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Dodaj komentarz